Неизвестни подробности за лозаризма



Актуално Политика и факти Министерство на земеделието, храните и горите

Очаква се тези климатични аномалии да имат много сериозно негативно въздействие върху земеделието и природните ресурси, изразяващо се основно в намаляване на добивите и продуктивността от различните култури в това число и на лозята.

Списание за Растителна Защита, Семена, Торове и Земеделие

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство додека пребарувате низ веб-страницата. Од нив, колачињата што се категоризираат како потребни се зачувани на вашиот прелистувач, бидејќи тие се неопходни за работа на основните функционалности на веб-страницата. Ние исто така користиме колачиња од трети страни кои ни помагаат да анализираме и да разбереме како ја користите оваа веб-страница.

Отчита се и тенденция към намаляване на общото количество на падналите през вегетацията дъждове, както и на броя на дните с регистрирани валежи, но значително се увеличават дните с еднократни и обилни по количество дъждове.

В областта на биологията на лозата са проучени формирането на съцветията, родовитостта на пъпките и студоустойчивостта им. Световна известност имат изследванията в областта на физиологията на лозата. Проучват се най-новите методи и средства за борба с вредителите по лозата. Разработват се методически въпроси в областта на половата хибридизация, клоновата и фитосанитарната селекция.

Неделчев (агротехника и ампелография), К. Д. Стоев (физиология на лозата), М. Кондарев (селекция и агротехника).

Овие колачиња ќе бидат зачувани во вашиот прелистувач само со ваша согласност. Исто така имате опција да се откажете од овие колачиња. Но, откажувањето од некои од овие колачиња може да влијае на вашето искуство со прелистување.

Умерено-континентален климат със сухо, горещо лято, равнинен терен с хълмове и плата. Черноземите и сивите горски почви, образувани върху льос, както и традициите, поддържани и развивани в региона, определят особеностите и характеристиките на произвежданите вина.

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата. Остави коментар: Име:

Лозата вирее успешно както на равнинен терен, така и по склонове и хълмове с различен лозарство наклон. При равнинен обаче се развива по-буйно и дава повече грозде, но с по-ниско качество. От друга страна, засаждането по хълмове е практика още от дълбока древност и се препоръчва, защото гроздето на такъв терен е по-висококачествено, а плододаването е по-равномерно. По хълмовете лозята се огрява по-продължително, температурите са по-подходящи, а слънчевите лъчи достигат повърхността на почвата под ъгъл, близък до правия.

Българското лозаро-винарство също е засегнато от трайната тенденция на затопляне на климата и необичайните метеорологични явления, коментират за БТА представители на Института по лозарство и винарство в Плевен.

Ова е само дел од статијата која во целост е објавена во

През юни, например, маната е пагубна за растението и ако скоро след пръскане с контактни препарати, е завалял дъжд, добре е да се мине повторно с препарата, защото дъждът лесно го отмива.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *